Strona główna | Imprezy językowe | Turniej językowy | Archiwum | X Turniej Językowy
 
X Turniej Językowy wyłonił zwycięzców.
Laureatami konkursu z języka angielskiego zostali:
I miejsce: Adrianna Adamczyk
II miejsce: Arkadiusz Kuna
III miejsce: Paweł Pamuła

W specjalności francuskiej zwyciężyli:
I miejsce: Małgorzata Gogołowicz
II miejsce: Aleksandra Czupkiewicz
III miejsce: Marek Gulanowski

Warto przypomnieć, że pan Marek Gulanowski zwyciężył w turnieju z języka angielskiego w roku 2009 i w tym samym roku zajął I miejsce w olimpiadzie ogólnopolskiej organizowanej przez Politechnikę Poznańską.

W specjalności niemieckiej zwyciężyli:
I miejsce: Klaudia Kozłowska
II miejsce: Marta Krzywańska
III miejsce: Waldemar Kubik

W specjalności języka rosyjskiego zwyciężyli:
I miejsce: Jerzy Ładysz
II miejsce: Oleh Ptashnyk
III miejsce: Tomasz Lizurej

Po raz pierwszy odbył się w tym roku konkurs w specjalności języka hiszpańskiego. Zwyciężyli:
I miejsce: Aleksandra Miller
II miejsce: Joanna Ptaszkowska
III miejsce: Aleksandra Drozd

Wszystkim laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Komisje podkreślały, że bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszyscy biorący udział odznaczali się nieprzeciętną znajomością języka i wiedzą o kulturze i realiach życia danego obszaru językowego. Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem wiedzy i postawy studentów, którzy w czasie swoich niefilologicznych, ciężkich studiów znajdują czas na rozwój umiejętności językowych. I to różnych. Uroczystość wręczenia nagród zaszczycił swą obecnością Prorektor do Spraw Studenckich, dr inż. Zbigniew Sroka, fundator nagród pieniężnych i osobiście gratulował sukcesu.

Składamy podziękowania za ufundowanie nagród wszystkim sponsorom: panu Prorektorowi Sroce, wydawnictwom językowym Longman i Macmillan oraz księgarni językowej Polanglo. Nagrody książkowe dla uczestników ufundowała również Ambasada Francji i Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu. Z zespołu języka angielskiego z ogromnym zaangażowaniem pracowali: mgr Anna Grygorowicz, mgr Magdalena Kondro, mgr Dorota Pytel i mgr Dominik Rozwadowski; z zespołu języków romańskich: mgr Ewa Dmowska, mgr Ewa Poterałowicz, mgr Elżbieta Wróblewska, mgr Marta Minkiewicz i mgr Jacek Bednarczuk; z języka niemieckiego: mgr Beata Brocka i mgr Joanna Grusiecka-Domagała; z zespołu języka rosyjskiego: mgr Elena Kotlarczyk i dr Mirosława Szuwajew.

Składamy podziękowania pani Teresie Możejko i Marzenie Kasperczak za pomoc organizacyjną.

I jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy studentom. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję. W imieniu Organizatorów,
Koordynator Turnieju Izabela Koszutska
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty