Strona główna | Imprezy językowe | Turniej językowy | Archiwum | IX Turniej Językowy
 
IX Turniej Językowy ma już swoich zwycięzców. Laureatami konkursu z języka angielskiego zostali:

    I miejsce: Adam Śmiechowski, W-4
    II miejsce: Tomasz Lewczyk, W-4
    III miejsce: Adam Klimont, W-11

Pan Tomasz Lewczyk otrzymał również wyróżnienie za najlepszą prezentację. Miło nam przypomnieć, że rok temu pan Tomasz Lewczyk brał udział w Turnieju z języka francuskiego i zajął II miejsce.

W specjalności francuskiej zwyciężyli:

    I miejsce: Marta Górniak, W-1
    II miejsce: Tomasz Czech, W - 2
    III miejsce: Aleksandra Kozioł, W-1

Pani Aleksandra Kozioł otrzymała również wyróżnienie za najlepszą prezentację. Pani Marta Górniak w ubiegłym roku zajęła III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego w Poznaniu.

W specjalności niemieckiej zwyciężyli:

    I miejsce: Agnieszka Szymańska, W-4
    II miejsce: Magdalena Sendal, W-8
    III miejsce: Karolina Fila, W-1

Wyróżnienie za najlepszą prezentację otrzymał pan Marcin Kunert.

Wszystkim laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Komisje podkreślały, że bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszyscy biorący udział odznaczali się nieprzeciętną znajomością języka i wiedzą o kulturze i realiach życia danego obszaru językowego. Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem wiedzy i postawy studentów, którzy w czasie swoich niefilologicznych, ciężkich studiów znajdują czas na rozwój umiejętności językowych. I to różnych. Finaliści wyrazili zainteresowanie udziałem w turnieju z języka hiszpańskiego. Bardzo się cieszymy i z pewnością w przyszłym roku wyjdziemy im naprzeciw –  chcemy, aby Turniej objął więcej specjalności językowych. A to zależy również od studentów.

Uroczystość wręczenia nagród zaszczycił swą obecnością Prorektor do Spraw Studenckich, dr inż. Zbigniew Sroka, fundator nagród pieniężnych i gratulował sukcesu. Podczas części nieformalnej studenci udzielali wywiadu pani redaktor Marii Kiszy z „Pryzmatu”.

Składamy podziękowania za ufundowanie nagród wszystkim sponsorom: panu Prorektorowi Zbigniewowi Sroce,  wydawnictwom językowym Longman, Macmillan i Oxford, oraz Alliance Francaise. Studium Języków Obcych również ufundowało nagrody rzeczowe.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie konkursu. Z zespołu języka angielskiego z ogromnym zaangażowaniem pracowali: mgr Anna Grygorowicz, mgr Magdalena Kondro, mgr Dorota Pytel i mgr Dominik Rozwadowski; z zespołu języka francuskiego: mgr Ewa Dmowska, mgr Ewa Poterałowicz i mgr Elżbieta Wróblewska; z języka niemieckiego: mgr Anna Bloch, mgr Małgorzata Wdziękońska i mgr Zygmunt Długosz. Składamy podziękowania pani Teresie Możejko i Marzenie Kasperczak za pomoc organizacyjną.

I jeszcze raz dziękujemy studentom, którzy biorą udział w Turnieju i wprawiają nas w podziw.

W imieniu organizatorów
Izabela Koszutska
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty