Strona główna | Imprezy językowe | Turniej językowy | Archiwum | VIII Turniej Językowy
 
W dniu 22.05.2010 odbył się finał VIII edycji Turnieju Językowego, organizowanego przez Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej pod patronatem prorektora do spraw nauczania profesora Andrzeja Kasprzaka.
Zwycięzcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom językowy, wykazali się dużą znajomością kultury krajów danego obszaru językowego i przedstawili niezwykle ciekawe i różnorodne prezentacje.

Lista laureatów turnieju:

Język angielski:
I miejsce – Maciej Kowalski  (W10)
II miejsce – Marta Wojtczak  (W8)
II miejsce – Tomasz Stempiński  (W8)
Wyróżnienie za najlepszą prezentację – Maciej Kowalski  (W10)

Język francuski:
I miejsce – Anna Piróg (W1)
II miejsce – Tomasz Lewczyk (W4)
II miejsce – Adam Klimont (W11)
Wyróżnienie za najlepszą prezentację – Tomasz Lewczyk (W4)

Język niemiecki:
I miejsce – Joanna Mażulis (W10)
II miejsce – Tomasz Neiner (W3)
II miejsce – Hanna Zielińska (W1 )
Wyróżnienie za najlepszą prezentację – Marcin Furga (W11 )

Laureaci otrzymali nagrody pieniężne, ufundowane przez prorektora ds. studenckich dr. Zbigniewa Srokę, pendrivy i dodatkowe godziny na naukę języków od SJO oraz atrakcyjne książki i słowniki, które otrzymaliśmy od naszych sponsorów. SJO ufundowało również poczęstunek na zakończenie.
Nieustannie nas cieszy, że wielu studentów Politechniki uczy się języków obcych nie tylko z powodów praktycznych, ale z potrzeby serca, z prawdziwą pasją i osiąga tak świetne wyniki. Duża w tym zasługa naszych Lektorów, którzy motywują studentów do nauki i zachęcają do udziału w Turnieju i olimpiadach językowych.
Dziękujemy lektorom, zaangażowanym w organizację Turnieju:
- z zespołu języka angielskiego: Izabela Koszutska (koordynator Turnieju), Dorota Pytel, Dominik Rozwadowski, Anna Grygorowicz, Halina Story
- z zespołu języka niemieckiego: Małgorzata Wdziękońska, Anna Puła, Beata Brocka, Anna Bloch
- z zespołu języków romańskich: Elżbieta Wróblewska, Danuta Nędza.
    Dziękujemy  też paniom kierownik zespołów językowych za wszechstronną pomoc, a Joannie Grusieckiej-Domagale za piękne zdjęcia!
    Zachęcamy lektorów do dalszego zaangażowania w przygotowanie kolejnych edycji Turnieju, który stał się już miłą tradycją, i do popularyzowania tego wydarzenia wśród coraz większej liczby studentów.

Lista sponsorów:
Macmillan, Longman, księgarnia International House, wydawnictwo Nowa Era, państwo Anna i Wojciech Puła, dzięki którym otrzymaliśmy książki Dolnośląskiego Wydawnictwa Edukacyjnego.

mgr Renata Kasprzak
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty