Strona główna | Imprezy językowe | Turniej językowy | Archiwum | XI Turniej Językowy
 

XI Turniej Językowy

 

Studium Języków Obcych PWr po raz jedenasty zorganizowało turniej językowy dla studentów naszej uczelni.  W tegorocznej edycji brało udział 91 studentów w sześciu specjalnościach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej i polskiej na poziomie B2/C1 oraz hiszpańskiej i rosyjskiej na poziomie A2. Po raz pierwszy uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności z języka polskiego jako obcego.

 

Laureatami Turnieju zostali:

 

Język angielski:

1.Mateusz Jaskulski

2.Małgorzata Szałek

3.Rafał Szuba

 

Język hiszpański:                                             

1.Małgorzata Pawłowska

2.Bartosz Żygadło

3.Adam Starowicz

 

Język hiszpański:

1.Magdalena Staniszewska

2.Mateusz Jaskulski

3.Bartosz Żygadło

 

Język niemiecki:

1.Marcin Kurzał

2.Jakub Śliwiński

3.Marcin Kumert

 

Język polski:

1.Angelo Giurano

2.Eduardo Leal Nunes

3.Sibu Szymanowski

 

Język rosyjski:

1.Rafał Janicki

2.Jan Zaręba

3.Adam Jaślan

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poziom Turnieju był bardzo wysoki, a różnice punktowe między laureatami niewielkie. Komisje podkreślały, że większość prezentacji było ciekawym spojrzeniem na  kulturę, architekturę ,sztukę czy realia życia w danym obszarze językowym.

 

Patronat nad tegoroczną edycją Turnieju objął prorektor ds. studenckich dr inż. Zbigniew Sroka, który również ufundował nagrody pieniężne:350/250/150, na poziomie B2 i 200/150/100, na poziomie A2. Pozostałe nagrody to ksiązki ufundowane przez Dyrekcję SJO, wydawnictwa i księgarnie językowe oraz trzy kursy języka niemieckiego.

 

Składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród: Panu Prorektorowi Sroce, Dyrekcji SJO, wydawnictwom Pearson, Nowa Era i Oxford University Press oraz księgarniom International House z ul. Odrzańskiej i PolAnglo z ul. Szewskiej.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie XI Turnieju : z zespołu języka angielskiego mgr Dorocie Pytel, oraz mgr Annie Grygorowicz, mgr Joannie Leszkiewicz, mgr Dominikowi Rozwadowskiemu, mgr Joannie Wasilewskiej,  dr Aleksandrze Więckowskiej; z zespołu języka niemieckiego:       mgr Beacie Brockiej, mgr  Joannie Grusieckiej-Domagale i mgr Annie Pule; z zespołu języka polskiego: mgr Agnieszce Rożek ,mgr Dorocie Kozieji-Rucie, mgr Annie Paprotny i           mgr Anicie Hendrysiak; z zespołu języków romańskich i słowiańskich: mgr Elenie Kotlarczyk,  mgr Teresie Trochimczuk, mgr Aleksandrze Cach, mgr Jackowi Bednarczukowi, mgr Ewie Dmowskiej i mgr Elżbiecie Wróblewskiej. Składamy podziękowanie również pani Teresie Możejko za pomoc organizacyjną.

XI Turniej Językowy promowany był przez media uczelniane: Radio Luz, Telewizję Styk, Pryzmat i Żak, oraz przez Samorząd Studencki jak również Dział Promocji PWr, dzięki któremu informacja o Turnieju znalazła się na głównej stronie Politechniki Wrocławskiej oraz  na wszystkich portalach polsko i anglojęzycznych zarządzanych przez Politechnikę Wrocławską.

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim studentom!

 

O Turnieju napisano w Pryzmacie

http://www.pryzmat.pwr.edu.pl/SitePages/wiadomosci.aspx?i=93 

 

Fot.K.Mazur

 

Fot.1 Uroczystość rozdania nagród

 

Fot.2 Laureaci


 
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty