Strona główna | Struktura organizacyjna | Zespół języka angielskiego | Podstawowe informacje o kursach języka angielskiego
 

Witamy w zakładce informacyjnej Zespołu języka angielskiego!

 

Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje dotyczące kursów języka angielskiego w Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej.

 

Język angielski w SJO nauczany jest w grupach 16-18-osobowych na poziomach A2-C1; B2+ i C2+. Poziom B2 realizowany jest w toku dwusemestralnym (odpowiednio B2.1 i B2.2: 2 razy po 60 godzin) dla studentów studiów pierwszego stopnia – podobnie poziomy C1.1 i C1.2. Poziomem wymaganym przez wydziały do realizacji na pierwszym stopniu studiów jest poziom B2. Na studiach magisterskich studenci w zależności od wybranej ścieżki edukacyjnej uczestniczą w 15-godzinnych kursach języka naukowo-technicznego na poziomach B2+ lub C1+ lub realizują 45-godzinne kursy na poziomach A2, B1.1 i B1.2. Wszyscy studenci przed zapisaniem się na kurs powinni sprawdzić swój poziom języka rozwiązując test poziomujący, który znajduję się pod poniższym linkiem: Test poziomujący.

 

Oferujemy również kursy języka angielskiego na poziomie B2 przeznaczone wyłącznie dla studentów z dysleksją, pod warunkiem posiadania opinii psychologa potwierdzającej dysleksję,  również z wcześniejszych etapów edukacji (szkoła podstawowa oraz średnia). Więcej informacji na ten temat udziela Pani mgr Ewa Mroczka, pokój 307.

 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty