Strona główna | Imprezy językowe | Olimpiady językowe | Olimpiada Języka Angielskiego | Archiwum | XVI Olimpiada Języka Angielskiego | Sprawozdanie z XVI Olimpiady Języka Angielskiego
 

W dniu 09 maja 2015 zakończyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Uczelni Technicznych organizowana, jak co roku, przez Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej.

 

II etap Olimpiady odbył się 08 maja 2015 w Poznaniu. Podeszło do niego 64 studentów z całej Polski, w tym 10 z Politechniki Wrocławskiej. Do finału, który odbył się 9 maja 2015 zakwalifikowało się 3 studentów Politechniki Wrocławskiej, ale tylko dwóch stanęło do współzawodnictwa. W ramach finału studenci przygotowali 10-minutowe, multimedialne prezentacje stanowiące uzupełnienie do cytatu Marka Kennedy’ego:

 

„All of the biggest technological inventions created by man – the airplane, the automobile, the computer – say little about his intelligence, but speak volumes about his laziness”.

 

Jury, składające się z przedstawicieli uczelni technicznych z całej Polski, oceniało 10  finalistów pod wieloma aspektami (organizacja prezentacji, jej zawartość, język i gramatyka, mowa ciała, intonacja i wymowa).

 

Miło nam poinformować, iż finalistką IV miejsca została pani Maria Litwin z wydziału Podstawowych Problemów Techniki, a finalistą V miejsca pan Paweł Abramowicz z wydziału Informatyki i Zarządzania.  Finalistom serdecznie gratulujemy!!!!


mgr Joanna Morawska

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty