W roku akademickim 2014/2015 odbyła się trzynasta edycja Turnieju Językowego. Lektorzy oraz wykładowcy z Zespołu Języków Romańskich i Słowiańskich bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie tej popularnej imprezy językowej i przygotowali Turniej aż z czterech języków: z języka francuskiego na poziomie B2 oraz na poziomie A2 z języka rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

 

Do pierwszego etapu, który odbył się 17 i 18 kwietnia 2015 r.  przystąpiło łącznie 41 osób, w tym: z języka francuskiego – 7 osób, z języka hiszpańskiego – 15 osób, z języka rosyjskiego – 15 osób, z języka włoskiego – 4 osoby. Natomiast do drugiego etapu Turnieju Językowego zakwalifikowało się w sumie 27 osób: z  języka francuskiego – 4 osoby, z języka hiszpańskiego – 9 osób, z języka rosyjskiego – 10 osób, z  języka włoskiego – 4 osoby. Finał Turnieju odbył się 16 maja 2015 r.

 

Laureatami XIII Turnieju Językowego zostali:

 

Język francuski

I miejsce: Anna Szoszkiewicz

II miejsce: Aneta Antkowiak

III miejsce: Alicja Misiek

Wyróżnienie za najlepszą prezentację: Anna Szoszkiewicz

 

Język hiszpański

I miejsce: Agnieszka Adamska

II miejsce: Ewa Buroszek

III miejsce: Ilona Mikhalkevich

Wyróżnienie za najlepszą prezentację: Marta Krzywańska

 

Język rosyjski

I miejsce: Michał Laskowski

II miejsce: Alicja Piechnat

III miejsce: Martyna Polińska

Wyróżnienie za najlepszą prezentację: Martyna Polińska

 

Język włoski

I miejsce: Karolina Kordek

II miejsce: Michał Jasłowski

III miejsce: Mikołaj Musiał

Wyróżnienie za najlepszą prezentację: Michał Jasłowski

 

 

Przez wiele lat Turniej Językowy w Studium Języków Obcych PWr organizowany był tylko z języka angielskiego, niemieckiego,  rosyjskiego i francuskiego. W ostatnich latach dołączyły do tego przedsięwzięcia jeszcze dwa języki – hiszpański oraz włoski. Okazuje się, że studenci naszej Uczelni znają nie tylko najpopularniejszy język -  angielski, czy też niemiecki – ale również interesują się wieloma innymi językami nowożytnymi. Turniej jest więc dla nich świetną okazją do wyrażenia swoich pasji językowych, wykazania się znajomością języka obcego, a także zaprezentowania wiedzy z zakresu kultury, historii i geografii krajów poszczególnych obszarów językowych.  Laureaci Turnieju Językowego każdego roku otrzymują nagrody pieniężne, książkowe oraz kursy językowe fundowane przez Studium Języków Obcych.

 

Słowa uznania i podziękowania za pracę podczas XIII Turnieju Językowego należą się: mgr Ewie Dmowskiej, mgr Mariuszowi Staniszowi, dr Mirosławie Szuwajew, mgr Natalii Lesiak, mgr Aleksandrze Cach, mgr Martynie Sońta, mgr Jackowi Bednarczukowi, mgr Mirosławie Zaradnej, mgr Justynie Dylewskiej oraz koordynatorce Turnieju w Zespole – mgr Elenie Kotlarczyk.

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty