Fotorelacja koordynatora Turnieju Językowego – mgr Eleny Kotlarczyk:

 

„W roku akademickim 2015/2016 został zorganizowany po raz czternasty przez lektorów Studium Języków Obcych Turniej Językowy Politechniki Wrocławskiej.


Tak jak w latach poprzednich, studenci mieli możliwość wykazać się 
znajomością kultury, historii oraz tradycji z danego obszaru językowego, a także sprawdzenia swoich umiejętności  z języków: hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego na poziomie A2, oraz  z języka francuskiego na poziomie B2.

 

Turniej Językowy został przeprowadzony w dwóch etapach: etap pisemny oraz etap ustny. Pierwszy etap (pisemny) odbył się 21 listopada 2015 r., natomiast etap drugi ( ustny ) 12.12. 2015 r.

 

W turnieju z języka francuskiego wzięło udział 9 osób. I etap został przeprowadzony przez mgra Mariusza Stanisza.

 

 

 

 

 Do II etapu zakwalifikowało się 6 osób. Komisja w składzie: mgr Ewa Dmowska oraz mgr Mariusz Stanisz wysłuchali i obejrzeli 5 prezentacji.

 

 

W turnieju z  języka hiszpańskiego wzięło udział 8 osób, I etap przeprowadziła mgr Katarzyna Setkowicz.

 

 

Do II etapu zostało zakwalifikowanych 6 osób, jednak zgłosiło się tylko 3 uczestników. W komisji z języka hiszpańskiego było 2 wykładowców: mgr Katarzyna Setkowicz oraz mgr Jacek Bednarczuk.

 

 

 

W I etapie z języka rosyjskiego wzięło udział 18 osób. Etap pisemny przeprowadziły mgr Elena Kotlarczyk oraz mgr Natalia Lesiak.

 

 

 

 

Komisja w tym samym składzie zakwalifikowała 9 osób do II etapu. Na część pisemną zgłosiło się 8 osób.

 

 

Na I etap z języka włoskiego zgłosiło się 7 uczestników, natomiast do II etapu zakwalifikowały się 4 osoby.

I etap przeprowadziła mgr Justyna Dylewska, natomiast w II etapie dołączyła do komisji z języka włoskiego mgr Ewa Poterałowicz.

 

 

 

 

 

Laureaci tegorocznego Turnieju Językowego otrzymali nagrody pieniężne oraz nagrody książkowe, drobne upominki, a także możliwość uczestniczenia w dowolnym kursie językowym, organizowanym przez Studium Języków Obcych.”

 

                                                                                  mgr Elena Kotlarczyk

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty