Strona główna | Projekty | Tandem II
 

„Sprachen verbinden: Deutsch-polnische Summer School 2016”

 

Już po raz czwarty odbył się projekt letnich kursów tandemowych realizowany przez Sprachenzentrum Hochschule Hannover i Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej. W dniach od 17 do 23 lipca szesnastu studentów Politechniki Wrocławskiej pod opieką wykładowców - Anny Kani i Dagmary Szałęgi gościło w Hanowerze.

Wspólnie ze studentami z Niemiec mogli uczyć się intensywnie języka niemieckiego na poziomie zaawansowanym zarówno na lektoratach, jak i realizując w tandemach wspólne zadania. Studenci nagrywali w grupach dwujęzycznych polsko-niemieckie słuchowisko

i tworzyli polsko-niemiecką gazetkę „WROHAN” (WRO- od Wrocławia, HAN- od Hanoweru). Niemieccy studenci uczyli się języka polskiego, a także przejmowali rolę nauczycieli swojego języka, zaś studenci polscy mogli sprawdzać swoje umiejętności,  poznawać niemiecką kulturę i realia życia w Niemczech.

Organizatorzy zapewnili nam wspaniałe atrakcje, min. zwiedzanie miasta, piknik integracyjny, zwiedzanie koncernu medialnego Madsack Verlag i rozgłośni radiowej Radio Leineherz.

Serdecznie dziękujemy za bardzo dobrą, wieloletnią współpracę i organizację całego projektu dyrekcji centrum językowego Hochschule Hannover – pani Christinie Ahrberg, koordynatorowi wymiany –  Anne Zadikian, prowadzącym zajęcia Anke Magens oraz Katji Eggers. O wspaniałej atmosferze i gościnności naszych partnerów przekonają Was z pewnością nasze wspólne zdjęcia.

pokaz slajdów 
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty