W roku akademickim 2015/16 przeprowadzone zostały warsztaty dla studentów z języka hiszpańskiego oraz japońskiego. Te dwa tzw. „języki rzadkie” – cieszą się w naszym Studium ogromną popularnością i cały czas pną się w górę – uzyskując miano: „rzadkie – ale też potrzebne i bardzo ciekawe”.


Hiszpańskie warsztaty kulturoznawcze pt.:

„Ogień, pokutnicy i pogrzeb sardynki”

Prowadzenie:

mgr Jacek Bednarczuk

mgr Aleksandra Cach

mgr Katarzyna Setkowicz

 

 

Relacja mgr Aleksandr Cach z przeprowadzonych warsztatów:

 

            „18 marca w Studium Języków Obcych odbyły się warsztaty poświęcone hiszpańskim świętom zatytułowane „Ogień, pokutnicy i pogrzeb sardynki”. Prowadzący skupili się na wydarzeniach, które mają miejsce w Hiszpanii w marcu i kwietniu. Aleksandra Cach opowiedziała o spektakularnym festiwalu ognia „Las Fallas”, który odbywa się co roku w Walencji. Jacek Bednarczuk opowiedział o barwnych i bogatych obchodach Świąt Wielkanocnych w Hiszpanii. Katarzyna Setkowicz przybliżyła studentom ciekawe i mało znane święto odbywające się w Murcji, nazywane „Pogrzebem Sardynki”. Studenci licznie przybyli na warsztaty, a po wysłuchaniu opowieści prowadzących, wzięli udział w quizie z nagrodami. Wielu z uczestników spotkania po raz pierwszy usłyszało o wspomnianych fiestach. Ten fakt, oraz pochlebne komentarze, które otrzymaliśmy po warsztatach, stanowią dla nas zachętę, aby jeszcze kiedyś powtórzyć podobne zajęcia.”

 

 

 

 

 

 

Japońskie warsztaty kulturoznawcze:

"Mistyczna moc języka japońskiego"

Prowadzenie: dr Toyotaka Ota

 

 

W dniach 22.10.2015 r. oraz 07.04. 2016 r. odbyły się spotkania ze studentami, na których dr Toyotaka Ota przedstawił historię języka japońskiego z uwzględnieniem relacji między językiem mówionym i pisanym. Prowadzący wyjaśnił, jak starożytne przekonanie o "magicznej mocy" języka wciąż funkcjonuje w dzisiejszych japońskich zwyczajach i kulturze.

 

 

 

 

 

 

Japońskie warsztaty kulturoznawcze:

"Gattai, Shotakon, Rocket Punch: Odniesienia do robotów, potworów i superbohaterów w codziennym japońskim języku"

Prowadzenie: dr Toyotaka Ota

 

 

W dniach 17.12.2015 r. oraz 11.05.2016 r. dr Toyotaka Ota przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia dla studentów na temat typowych japońskich ekspresji. Ekspresje te pochodzą z mediów wizualnych - rysunków, manga, anime oraz innych programów telewizyjnych. Prowadzący w bardzo ciekawy i obrazowy sposób wyjaśnił definicję, historyczny kontekst oraz znaczenie tych specyficznych japońskich środków wyrazu.

 

 

 

 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty