Menu
 
 
 
 
Strona główna | Zapisy - semestr zimowy 2017/18 | Zapisy i wybór lektoratu krok po kroku
 

Zapisy KROK PO KROKU

 1. Zanim zapiszesz się na lektorat, przeczytaj na stronie www.sjo.pwr.edu.pljakie lektoraty musisz zrealizować.
 2. Sprawdź na swoim koncie Edukacja CL, czy masz prawo do zapisu. W razie blokady konta, wyjaśnij to natychmiast w dziekanacie. Nie w SJO!! Nie w dniu zapisów!!!
 3. Ustal swój poziom umiejętności językowych, rozwiązując test poziomujący znajdujący się na stronie SJO (zakładka SENS po prawej stronie) lub sprawdź zalecane poziomy grup według wyników osiągniętych na maturze pisemnej. W przypadku niskiego wyniku z testu rozważ możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych przed podjęciem obowiązkowego  lektoratu np. na kursach dokształcających poziom B1+.
 4. Zapoznaj się z regulaminem zapisów na akz.pwr.edu.pl lub sjo.pwr.edu.pl.
 5. Zapoznaj się z ofertą lektoratów SJO na stronie akz.pwr.edu.pl, zwracając szczególną uwagę na stopień studiów, język i poziom oraz liczbę godzin lektoratu. Wybierz pasujący/e Ci lektorat/y  i zapisz go/je na kartce wraz z numerem grupy, np. L00-10i.
 6. W przypadku kontynuacji nauki danego języka zawsze zapisuj się na wyższy poziom lektoratu. 
 7. Na bieżąco monitoruj informacje dotyczące zapisów na stronie SJO oraz AKZ.
 8. Sprawdź przydzielony Ci termin zapisu na Edukacji CL.
 9. Przed wyznaczonym terminem przygotuj kartkę z wybraną/ymi grupą/ami i zaloguj się.
 10. Nie zapisuj się celem zajęcia komuś miejsca lub na „wszelki wypadek” do dwóch grup. Zapisz się tylko do tej grupy, którą wybrałeś do swojego planu zajęć. Możesz zapisać się w jednym semestrze na max. dwa lektoraty, z różnych języków (w ramach kursów obowiązkowych). W przypadku zapisania się do dwóch grup tego samego języka, zostaniesz z jednej z nich wypisany administracyjnie. Pamiętaj o wybraniu wyższego poziomu zaawansowania językowego, jeżeli realizowałeś lektorat w SJO.
 11. Tylko w czasie zapisów lub korekty możesz sam zmienić grupę lub wypisać się z niej.
 12. Wypis z lektoratu po korekcie jest możliwy tylko w regulaminowych przypadkach za zgodą Dyrektora SJO.
 13. Wpis na każdy lektorat jest równoznaczny z wpisem do indeksu i oznacza przyjęcie na siebie zobowiązania realizacji lektoratu/ów. W przypadku niezaliczenia lektoratu/ów, należy zapisać się na kurs powtórkowy, najlepiej w następnym semestrze. Zasady realizacji lektoratu
 14. Nigdy nie zapisuj się na lektorat za kolegę/ koleżankę zajmując dla niego/niej miejsce w grupie. 
 15. Nigdy nie przekazuj swoich danych do logowania innej osobie. Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje konto Edukacja CL i zapisy na nim dokonywane. 
 16. Po zapisie (w tym samym dniu) sprawdź koniecznie swoje konto, czy widnieją na nim wybrany/e lektorat/y.
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty