Strona główna | Imprezy językowe | Olimpiady językowe | Olimpiada Języka Niemieckiego | Archiwum | IX Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego
 

IX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

IX Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych została zorganizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

 

Pierwszy etap pisemny odbył się we wszystkich uczelniach, które zgłosiły uczestnictwo, w dniu 29.11.2013. Etap ten obejmował zagadnienia z zakresu gramatyki, leksyki, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz elementy języka

 

technicznego. Przeprowadzeniem tego etapu zajęły się mgr Elżbieta Radomska oraz mgr Anna Bloch. Drugi etap odbył się w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej 16.05.2014. Przystąpili do niego studenci, którzy pozytywnie przeszli pierwszy etap rywalizacji. Etap drugi składał się z części pisemnej, po której została wyłoniona grupa studentów rywalizujących dalej w części ustnej.

 

Z naszej uczelni do uczestnictwa w olimpiadzie zgłosiło się 19 osób. Do II etapu zakwalifikowały się 3 osoby: Mateusz Kirchniawy, Daniel Sobucki i Robert Warzecha. Mateusz  Kirchniawy zajął V miejsce.

 

Dla studentów zostały zorganizowane i przeprowadzone warsztaty przygotowujące do Olimpiady. Warsztaty przeprowadziły mgr Elżbieta Radomska i mgr Anna Bloch.

 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty