Strona główna | Projekty | Podziel się swoją kulturą, podziel się swoim językiem | Sprawozdanie z rozpoczęcia projektu
 

Sprawozdanie z rozpoczęcia projektu tandemowego:

Podziel się swoją kulturą, podziel się swoim językiem

 

            Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy w SJO nowy projekt interkulturowy, w którym biorą udział studenci PWr oraz studenci obcokrajowcy studiujący na naszej uczelni.

Projekt umożliwia studentom nawiązanie współpracy i przyjaźni poprzez wspólne spotkania integracyjne oraz realizację zadań wyznaczonych przez koordynatora.

            Praca studentów jest monitorowana w ciągu semestru przez opiekuna językowego – wykładowcę SJO, który pełni rolę tutora. Studenci pracują w tandemach językowych, co pomaga w bezpośrednich kontaktach oraz służy rozwijaniu ich kompetencji językowych. Program ma także na celu otoczenie opieką studenta obcokrajowca oraz skuteczną pomoc w poznaniu języka polskiego, naszej kultury i przełamaniu barier międzykulturowych. Po zakończeniu projektu studenci otrzymują zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w interkulturowym projekcie tandemowym realizowanym w SJO PWr.

            1 grudnia zespół ds. pozadydaktycznych zorganizował spotkanie inauguracyjne,  w którym wzięło udział prawie 50 studentów. Przygotowaliśmy zabawy integracyjne, speed interviews oraz ciekawe zadania dla poszczególnych zespołów językowych i tandemów. Studenci entuzjastycznie przyjęli projekt i natychmiast sami stworzyli tandemy. Powstały grupy z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Efekty pracy studentów będziemy mogli podziwiać na spotkaniu w styczniu.

            Pragnę serdecznie podziękować koordynatorce projektu dr Dagmarze Szałędze za wsparcie i ogromną pracę, a także koordynatorkom sekcji językowych: mgr Elenie Kotlarczyk, mgr Ewie Bogusz – Broy, mgr Aleksandrze Cach i mgr Zofii Paroń oraz mgr Ewie Frymar i mgr Joannie Grusieckiej – Domagale za pomoc organizacyjną.

 

Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest mgr Anna Kania.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

pokaz slajdów 
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty